Zábavné hry při krmení

19. ledna 2009 v 13:56 | Ferdi
Ahoj, jen jsem vám chtěla napsat, že já jsem kdysy měla blog http://www.ferdinandka.blog.cz/ a z na něm jsem měla vše napsané ručně, nic nebylo zkopírované! A proto jsem tam měla všude na obrázcích zdroj svého minulého blogu...No prostě a jednoduše, zdroj na obrázcích je můj, jsou to moje obrázky, ale z jiného blogu! A basta...¨

Králíci divocí tráví v noci a za soumraku několik hodin hledáním potravy. I vaše zvířátka jako zástupci tohoto druhu potřebují podobnou činnost, aby si udržovala kondici a bystrost.
1 Králíci jsou velmi činorodí a nechají se rádi zlákat k různým hrám. Když jejich bystrou hlavičku ještě navíc svádí chutná odměna, nechají se ke kolečku překážkového běhu zlákat dokonce i bázlivější povahy. Zpočátku by jste to měli zkusit s jednodušší překážkou. Jako motivace může budoucímu sportovci skvěle posloužit např. kousek mrkve, nebo jablka.
Tento králíček se s těmito hrami ještě neseznámil.
2 Trpělivost je důležitá k tomu, abyste přemluvili králíky k překonávání překážek. Někteří se do toho hned s nadšením pustí. Nešetřete chválou a zdolání překážky nacvičujte krok za krokem- za každý pokrok je odměňte a povzbuzujte. Když králíci pochopí, o co jde, můžete je provést celým parkúrem. Nebuďte však zklamaní, když to králíčka nebude bavit.
Velký úklid po celém cvičení.
3 Balonek na krmení je pro mnoho králíků zdrojem napínavé zábavy.Tyto balonky, jež lze zakoupit v obchodech s potřebami pro zvířata si můžete vyrobit sami. Nebo také na toto cvičení můžete použít drátěnou kouli, do které dvířkami pochoutku dáte.
,,Tak, tohle je moje koulička, z které to musím vytáhnout? To bude hračka!,,myslí si králíček ,Ferda,.
4 Mazanost je nutná i k rozlousknutí následujícího oříšku. Do roličky od toaletního papíru vložte pamlsky a otvory ucpěte senem, nebo nepotištěným toaletním papírem. Králíci teď můžou z roličky seno, či toaleťák vytáhnout, nebo vykousat.
A co tohle? Podaří se mu to vytáhnout?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama